Menu Zamknij

CHOINKI ŚWIETLNE

choinka ozdobiona wstążką

Choinki świetlne to nowoczesna forma tych tradycyjnych dekoracji świątecznych. Są one szczególnie efektowne i mogą przyjmować różną kolorystykę, występując w jednej lub wielu barwach. Zależnie od koncepcji na ozdobie mogą się pojawić nawet nawiązania do jakichś motywów lub napisów bożonarodzeniowych. Jest to szczególnie popularne rozwiązanie w zakresie opraw przygotowywanych w przestrzeniach publicznych, gdzie liczy się duży rozmach i przyciągnięcie uwagi jak największej liczby odbiorców.

Zamów choinki świetlne od Adal

Sztuczne choinki świetlne to ważna część naszego asortymentu. Możesz się przy tym zdecydować na modele o różnym stylu wykonania i dostępne w wielu rozmiarach. W naszych katalogach odnajdziesz same drzewa sztuczne, do których można potem dobrać stosowne oświetlenia, jak i propozycje gotowych wariantów, które mogą zostać przygotowane w wybranej lokalizacji, z uwzględnieniem nie tylko rozstawienia choinki, ale i jej stosownego przystrojenia.

Nasza oferta

Polecamy nasze małe, średnie i duże choinki, które można pokryć światełkami, lecz do takich celów najczęściej wykorzystuje się jednak ogromne wersje, czyli nasze choinki sztuczne z kategorii Giant. Doskonałe będą wersje Giant Standard i Giant Exclusive, które dzięki swojej stożkowej formie prezentują się rewelacyjnie, gdy pokryje się je gęsto elementami LED. W przypadku Giant Standard mamy do dyspozycji nawet unikalny wariant z tunelem, który jest praktyczny i stwarza duże możliwości, jeżeli chodzi o robienie sobie zdjęć z dekoracją. Oświetleniem można również oczywiście pokryć inne modele z tej sekcji, takie jak My Tree, Pine Tree czy Pine Tree Extra. W naszych katalogach znajdziesz propozycje gotowych wzorów, w których wybrane modele zostały pokryte konkretnymi światełkami, przy czym mogą mieć one dodatkowe ozdoby, posiadając na powierzchni różne motywy, w tym przykładowo świetlne kokardy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą w katalogach, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego od nas?

W przypadku tego typu choinek szczególnie ważna jest jakość, na którą możesz liczyć tylko w przypadku sprawdzonych producentów. Marka Adal funkcjonuje na rynku od wielu lat i ma ugruntowaną pozycję, więc możesz mieć pewność, że zamawiane u nas produkty będą najwyższej klasy. Dotyczy to zarówno szczegółów dotyczących samych choinek sztucznych, jak i wszystkich towarzyszących im dekoracji, w tym elementów oświetleniowych.

Przykładowe oprawy

Nasze choinki w wersji mocno oświetlonej wielokrotnie pojawiały się już w oprawach bożonarodzeniowych przygotowywanych w słynnych lokalizacjach. Przed galerią Wroclavia we Wrocławiu stanęła choinka gigant na pniu, której gałązki przyozdabiały światełka, a całość uzupełniała podstawa z dodatkowymi elementami świetlnymi – do trzonu choinki przymocowana została do tego świetlna figura wiewiórki. Piękna choinka gigant pokryta oświetleniem zachwycała w warszawskiej Hali Koszyki, gdzie dodatkowe światła podkreślały sam urok zabytkowego wnętrza. Na zewnątrz spore wrażenie robiły także światła rozmieszczone na znajdujących się w tym rejonie drzewach.

choinka ledowa

Dlaczego choinka świetlna na zewnątrz to dobry pomysł?

Choinka świetlna na zewnątrz pojawia się czasem przed niektórymi gospodarstwami domowymi. Można wtedy skorzystać ze średniej wielkości modelu sztucznego, choć jest to jednak rzadkością, a większość osób decyduje się na przystrojenie drzewek, które rosną po prostu w ogrodzie. Tego typu motyw zdecydowanie częściej wykorzystuje się w przestrzeni publicznej, gdzie ma to większe uzasadnienie, a czasem służy wręcz konkretnym celom.

Gdzie może się pojawić?

Pierwszym miejscem, które przychodzi do głowy, są przestrzenie miejskie. Wybierając się w grudniu czy styczniu do większych miast, w zasadzie zawsze można zaobserwować takie olbrzymie choinki, które pojawiają się w najbardziej charakterystycznych lokalizacjach, na rynkach czy przed głównymi urzędami. W takich punktach często można sobie pozwolić na naprawdę ogromne, kilkunastometrowe warianty, które staną się prawdziwą wizytówką danego miasta w konkretnym sezonie świątecznym. W takiej formie choinka ma wzbudzać pozytywne wrażenie, a do tego zainteresować turystów. Warto jednak pamiętać o innych obszarach publicznych, a szczególnie o rejonach przed galeriami handlowymi. Jeżeli dane centrum posiada trochę powierzchni do wykorzystania przed wejściem do galerii, koniecznie warto się zainteresować możliwością umieszczenia tam olbrzymiej choinki, która będzie cennym wsparciem wizerunkowym. Bez względu na to, gdzie ma się pojawić choinka, warto zadbać o to, żeby towarzyszyły jej dodatkowe elementy. Jeżeli obok stoją drzewa, możesz sięgnąć właśnie po piękne dekoracje świetlne drzew, dostępne w naszych katalogach. Świetnie sprawdzą się też nasze figury świetlne czy dekoracje oświetleniowe wykorzystywane choćby na elewacjach, co będzie doskonałe w przypadku galerii handlowych.

Jakie ma atuty?

Takie choinki mają szczególnością wartość dekoracyjną, co widać w naszych realizacjach. Odróżniają się trochę od choinek, które trzyma się w domach, gdzie zwykle też nie brakuje światełek, ale są one tylko dodatkiem, podczas gdy tutaj nadają charakter i ton całej ozdobie. Jest to przy okazji pewne nawiązanie do tradycji, ale jednak w nowoczesnym wydaniu. Efekt rozświetlenia można szczególnie docenić właśnie na zewnątrz, gdzie po zmierzchu dekoracja staje się widoczna z daleka i przyciąga wzrok wszystkich osób będących w okolicy. Zimą szybko można to dostrzec, ponieważ dni są krótkie i wcześnie robi się ciemno. Na przełomie grudnia i stycznia taka choinka będzie zatem rewelacyjnie wyeksponowana praktycznie od godzin popołudniowych.

Co jest ważne w kontekście doboru oświetlenia?

Obecnie bezsprzecznie najlepszym wyjściem jest oświetlenie LED. Na tle tradycyjnych lampek wyróżnia je energooszczędność, która jest ważna zarówno z perspektywy dbania o środowisko, jak i redukowania samych kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej. Ten aspekt przekłada się przy okazji na to, że oświetlenie będzie działało dłużej, bez konieczności ciągłego wymieniania żarówek, a dzięki temu, że lampki mniej się nagrzewają, są również bezpieczniejsze, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko pożarów czy nawet przepalenia i zwarcia. Co bardzo ważne przy tym wszystkim światełka LED są nie mniej piękne i mogą występować w najróżniejszych kolorach. Planując przygotowanie takiej oprawy na zewnątrz, trzeba jednocześnie pamiętać o tym, że całość znajdzie się w bardziej wymagających warunkach, więc musi być przygotowana solidnie i bezpiecznie. Poza dobrym rozstawieniem choinki ważne jest wybranie stosownego oświetlenia, które jest dopuszczone do użytku w sytuacji, gdy pojawiają się bardzo niskie temperatury, opady śniegu czy deszczu.

Choinki z oświetleniem to piękne dekoracje, które pasują doskonale do opraw przygotowywanych w przestrzeniach publicznych. Szczególnie efektownie prezentują się na zewnątrz, a więc przed galeriami handlowymi czy na placach i rynkach miejskich. Zachęcamy do nawiązania kontaktu i skorzystania ze sprawdzonych produktów marki Adal.