Menu Zamknij

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE 3D

niedźwiedź na kuli dekoracja świąteczna

Dekoracje świąteczne 3D potrafią zachwycić nieszablonowością i szczególnie widowiskowym stylem. Przygotowane w ten sposób figury świetlne mogą prezentować niemalże dowolne motywy, zarówno klasyczne, jak i bardziej nowatorskie. Osiągają też różne rozmiary, co pozwala dopasować je do najróżniejszych otwartych i zamkniętych przestrzeni. Świetnie sprawdzają się jako nowoczesny element opraw w obszarach miejskich oraz handlowych. Sprawdzony asortyment znajdziesz w ofercie Adal.

Jak mogą być zaplanowane dekoracje świąteczne 3D?

Dekoracje świąteczne 3D to przede wszystkim figury świetlne, które tworzą niesamowity i spektakularny efekt. Obecnie możliwe jest przy tym przygotowanie ozdób z najróżniejszymi motywami, co pozwala dobrać takie dekoracje do różnych koncepcji zaaranżowania danej przestrzeni. Można przy tym pomyśleć o różnych wariantach, jeżeli chodzi o sam montaż, ponieważ takie elementy mogą zostać nawet podwieszone w powietrzu. Ich wykorzystanie jest domeną powierzchni publicznych, w tym miejskich, ale oprócz tego często pojawiają się w centrach handlowych.

Jak się je przygotowuje?

Obecnie na rynku można znaleźć naprawdę efektowne elementy oświetleniowe, w tym dekoracyjne sznury czy nawet kurtyny, które same w sobie prezentują wysoką wartość estetyczną. Takie oświetlenie LED może jednak posłużyć do przygotowania przepięknych figur świetlnych, które zrobią na odbiorcach jeszcze większe wrażenie. Poza samymi światłami wykorzystywane są specjalne maty holograficzne, które pozwalają zadbać o jak najlepszy efekt wizualny. Bazą pod całą dekorację jest natomiast stelaż, który wykonuje się najczęściej z lekkiego aluminium – to właśnie ta podstawa pozwala stworzyć określony kształt.

Co mogą prezentować?

Fakt, że cała ozdoba powstaje na stelażu, sprawia, iż figura może prezentować niemalże dowolny motyw. W przypadku Bożego Narodzenia najczęściej będą to obrazki kojarzone z tym okresem, a więc postać Świętego Mikołaja, jego reniferów, ale również motywy prezentów czy płatków śniegu. Warto pamiętać jednak o tym, że tak naprawdę tego typu dekoracje nie muszą się ograniczać do grudniowych świąt i mogą towarzyszyć wielu innym specjalnym okazjom. W naszym portfolio znajdziesz pamiętne projekty figury Reksia czy fortepianu Chopina. Dużym plusem jest fakt, że oświetlenie LED może emitować światło o różnych barwach, więc do dyspozycji są żywe i intensywne odcienie, zarówno ciepłe, jak i chłodne.

fortepian dekoracja świąteczna

Podwieszane lub stojące

Wiele zależy od rozmiarów danej figury, lecz w wielu przypadkach możliwe jest nawet zawieszenie takich dekoracji na wysokościach. W związku z tym, że powstają one na lekkich stelażach, całość takich ozdób wcale nie musi wiele ważyć, więc przy odpowiednim zaplanowaniu i zabezpieczeniu figury mogą zostać podwieszone pod sufitem, a zależnie od konstrukcji danej architektury, nawet osadzone na elewacjach czy słupach. Popularnym rozwiązaniem stają się nawet mniejsze trójwymiarowe figury świetlne, które zdobią latarnie. Warianty w większych rozmiarach najlepiej ustawić na podłożu w formie stojącej, dzięki czemu dają najlepszy efekt. W takim przypadku możliwe jest również zaplanowanie dekoracji w taki sposób, żeby oglądający mogli stanąć w pobliżu i zrobić sobie zdjęcie w towarzystwie takiej oprawy.

Gdzie się je wykorzystuje?

W związku z wyjątkowym charakterem takich dekoracji, są one domeną raczej obszarów publicznych, a niekoniecznie prywatnych działek. W ostatnich latach wiele takich ozdób stawało się wizytówką miast. Zaczęło to dotyczyć nie tylko dużych aglomeracji – takie dekoracje może zaplanować nawet gmina, chcąc przystroić najbardziej wizytowe fragmenty miejscowości, które wchodzą w jej skład. Co naturalne, jeżeli chodzi o przestrzenie typowo miejskie, tego typu figury będą się pojawiać w najpopularniejszych miejscach, takich jak główne place i rynki oraz obszary przed istotnymi budynkami państwowymi. Bardzo częstą praktyką jest dekorowanie w ten sposób wspomnianych wcześniej latarni, zwykle przy najbardziej ruchliwych ulicach. Lokalizacje, w których najczęściej można spotkać takie dekoracje 3D, to z pewnością galerie handlowe, dla których jest to świetna forma promocji.

Sięgnij po dekoracje świąteczne 3D i inne produkty od Adal

W naszej ofercie posiadamy produkty oświetleniowe, które mogą być wykorzystane do dekoracji świątecznych 3D. Zachęcamy do kontaktu z myślą o takich projektach i zapraszamy jednocześnie do skorzystania z asortymentu dostępnego w katalogu tradycyjnych dekoracji. Flagowym punktem tej oferty są oczywiście choinki, w tym gigantyczne modele, które doskonale odnajdują się w przestrzeniach miejskich. Nasze dekoracje wielokrotnie zachwycały już w znanych miejscach dużych miast w kraju.

Ozdoby świetlne

W katalogu produktów oświetleniowych proponujemy wiele elementów oświetlenia LED, w tym sznury, łańcuchy, węże, a nawet obszerniejsze kurtyny. Doskonale sprawdzają się do przyozdobienia choćby kolumn i elementów elewacji, a także do przygotowania najróżniejszych dekoracji świetlnych. Tymi mogą być właśnie figury 3D, które przygotowujemy w ramach dedykowanych projektów.

Choinki

Nowoczesne dekoracje świetlne rekomendujemy uzupełnić tradycyjnymi dekoracjami, a mianowicie wiankami czy girlandami, ale przede wszystkim choinkami. Produkcją takiego asortymentu zajmujemy się od wielu lat. Możesz mieć zatem pewność, że z zakupionych u nas modeli sztucznych będziesz korzystać przez długi czas, ciesząc się ich pięknym wyglądem, trwałością i funkcjonalnością. W ofercie mamy spektakularne choinki Gigant, które mogą osiągać nawet kilkadziesiąt metrów wysokości. Są one doskonałym rozwiązaniem na place miejskie czy do galerii handlowych.

Nasze realizacje

Asortyment naszej marki wielokrotnie uczestniczył już w przygotowaniu fantastycznych opraw, szczególnie do popularnych galerii handlowych. Tak było choćby w przypadku Portu Łódź, który zdobiła kręcąca się wokół własnej osi gigantyczna śnieżyna 3D. We wnętrzu pojawiło się jednak więcej ciekawych motywów, w tym choinka z przejściem i krami czy oprawa świetlna towarzysząca jednemu z naszych dużych drzewek. Całość tworzyła umiejętne połączenie tradycji z nowoczesnością. W przypadku Galerii Wileńskiej w Warszawie iluminacja świetlna była urządzona z prawdziwym rozmachem, ponieważ już na zewnątrz klientów zachwycała kokarda świetlna oraz pociąg metro. Do pociągu można było wejść, żeby zrobić sobie zdjęcie, a wokół stały piękne choinki.

Dekoracje 3D to nowoczesny i bardzo widowiskowy element opraw, które przygotowuje się na Boże Narodzenie, szczególnie w galeriach handlowych i przestrzeniach miejskich. Mogą one naprawdę zachwycać, zachęcając nowych klientów czy turystów, ale i będąc miłym akcentem dla stałych odwiedzających czy mieszkańców danego regionu. Z myślą o pięknym wystroju zachęcamy do skorzystania z wysokiej jakości asortymentu od Adal.