Menu Zamknij

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE ŚWIETLNE

figura renifera z choinkami w galerii

Dekoracje świąteczne świetlne odgrywają obecnie znaczącą rolę, szczególnie w przestrzeniach publicznych. W okresie Bożego Narodzenia goszczą w obszarach miejskich i handlowych, zachwycając mieszkańców oraz klientów. Obecnie dostępne są przy tym różne produkty o takiej charakterystyce, co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Takie ozdoby coraz częściej pojawiają się do tego w obrębie prywatnych posesji, na budynkach mieszkalnych czy przed domami.

Dekoracje świąteczne świetlne od Adal

Dekoracje świąteczne świetlne, które znajdziesz w naszej ofercie, to różnorodne produkty mogące posłużyć do przystrojenia samych choinek i nie tylko. Oprócz tego zajmujemy się projektami obszarów miejskich. Możemy zadbać o wyjątkowe wzbogacenie elewacji wybranych obiektów czy zająć się przygotowaniem specjalnej figury 3D, która może przedstawiać niemal dowolny motyw. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy, która wyróżnia się ogromnym doświadczeniem – w lipcu nasza firma Adal obchodziła 25-lecie działalności. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Produkty oświetleniowe

Na stronie znajdziesz katalog oferowanych produktów oświetleniowych. W naszym sklepie internetowym znajdują się wszelkiego rodzaju choinki sztuczne, w tym popularna choinka gigant, a także różnej długości sznury LED, kurtyny czy sople świetlne. Odnajdziesz tam warianty dedykowane do użytku w zamkniętych pomieszczeniach, jak i otwartych przestrzeniach. Z poszczególnych wersji można skorzystać przy przystrajaniu dużych choinek  lub z myślą o zupełnie osobnych dekoracjach, które zostaną gdzieś podwieszone czy przymocowane.

W przestrzeni miejskiej

W ofercie mamy dekoracje świetlne do przestrzeni miejskiej. W ostatnich latach jest to bardzo popularne rozwiązanie i to nie tylko, jeżeli chodzi o największe miasta w kraju. Coraz częściej decydują się na to władze bardziej kameralnych miejscowości czy poszczególnych gmin. Nasza firma może przygotować i zrealizować ozdobne oświetlenie do fasad budynków, umiejętnie podkreślając walory architektoniczne konkretnych miejsc. Możemy się też zająć projektami nowoczesnych figur 3D, które przygotowujemy na lekkich, aluminiowych stelażach, a te mogą być uformowane w różnych kształtach. Dzięki temu w przypadku tych dekoracji, świetnie sprawdzają się one nie tylko na Boże Narodzenie, ponieważ figura może przedstawiać nawet motyw powiązany z innymi okazjami. Sam spektakularny wygląd takich ozdób jest uzyskiwany zestawieniem mat holograficznych połączonych z oświetleniem LED.

Czy warto zdecydować się na dekoracje świąteczne świetlne zewnętrzne?

Dekoracje świąteczne świetlne zewnętrzne z okazji Bożego Narodzenia zrobią na pewno duże wrażenie. Warto brać pod uwagę fakt, że zimą szybko robi się ciemno, co oddziałuje w tym przypadku na korzyść takich ozdób. Rzecz jasna konieczne jest przy tym wybranie odpowiednich produktów, bezpiecznych pod kątem stosowania ich na świeżym powietrzu. Z perspektywy obiektów sprzedażowych czy usługowych widać do tego dodatkowe zalety promocyjne, ponieważ taka oprawa będzie widoczna z daleka i przyciągnie klientów.

tort 25lecie adal

Szczególnie widowiskowe

Elementy oświetleniowe zawsze wzbudzają zachwyt, ale na zewnątrz można to szczególnie docenić, szczególnie gdy zrobi się ciemniej. W okresie zimowym, gdy szykuje się takie dekoracje z okazji Bożego Narodzenia, słońce zachodzi w zasadzie już w godzinach popołudniowych, więc taka oprawa w otwartej przestrzeni będzie robić ogromne wrażenie przez dużą część dnia. W przypadku prywatnych domów jest to dobry sposób na zrobienie wrażenia na gościach, sąsiadach czy przechodniach, z kolei w przestrzeniach publicznych i sprzedażowych jest gwarancją, że mnóstwo osób zatrzyma się, żeby pooglądać dekoracje czy zrobić sobie przy nich zdjęcia.

Walory marketingowe

Szczególnie z perspektywy galerii handlowych dekoracje o takim charakterze mają dodatkowy wymiar marketingowy. Biorąc pod uwagę wspomniane wcześniej zachodzenie słońca w okresie zimowym, widowiskowe światła będą przykuwać wzrok, a tym samym sprawiać, że obiekt będzie dostrzegalny z daleka i zachęci przechodniów do tego, żeby podejść bliżej. Zdjęcia spektakularnych opraw obiegają do tego portale społecznościowe czy lokalne serwisy internetowe, przekładając się na kwestie wizerunkowe.

Na jakie świetlne dekoracje świąteczne warto się zdecydować?

Świetlne dekoracje świąteczne powinny być piękne, ale przy ich wyborze warto kierować się rozsądkiem. Optymalnym wyborem są obecnie warianty LED, które przedstawiają szereg zalet w porównaniu z tradycyjnymi światełkami. Planując całość aranżacji, należy zadbać o spójność wybranych produktów z charakterystyką dostępnej powierzchni i stylem, w jakim została ona do tej pory przystrojona. Szczególnie spektakularnie potrafią się prezentować oprawy przygotowywane w centrach handlowych.

Warianty LED-owe

Oświetlenie LED zapewnia stosowne walory wizualne, ale przemawiają za nim w szczególności atuty praktyczne. W porównaniu do łańcuchów z tradycyjnymi żarówkami iluminacje LED-we są dużo lepsze w kontekście niezawodności i energochłonności. Dekoracje pobierają mniej energii, a dzięki ograniczonej wadze są łatwiejsze w instalacji i rozwieszaniu. Ich mniejsze gabaryty przekładają się do tego na fakt, że można znacznie lepiej zabezpieczyć je choćby przed wilgocią, co odgrywa szczególną rolę, gdy mowa o oświetleniu do użytku zewnętrznego.

Dopasowane do przestrzeni

Planując wystrój zewnętrzny i wewnętrzny, warto pamiętać o zachowaniu umiaru, a przede wszystkim dopasowaniu elementów rzeczywiście pasujących do konkretnej przestrzeni. W tradycyjnie urządzonych powierzchniach nie warto szykować bardzo nowoczesnych i nowatorskich dekoracji. Zasady te dotyczą szczególnie prywatnych gospodarstw domowych, ale należy o nich pamiętać również w obszarach biurowych, miejskich czy handlowych. Zawsze warto starać się dobrać ozdoby świetlne, które będą po prostu pasowały do pozostałych fragmentów aranżacji, ponieważ wtedy dają one najlepszy efekt.

Oprawy galerii handlowych

Flagowymi miejscami, jeżeli chodzi o wykorzystanie takich dekoracji, są na pewno galerie handlowe. Specjalne oświetlenie zawsze rewelacyjnie odnajduje się na elewacji takich obiektów, ale i w środku, gdy wykorzysta się je przy barierkach czy choćby podwieszone pod sufitem. Całość oprawy zawsze warto wtedy uzupełnić innymi elementami, takimi jak choinki, girlandy czy wianki. Wysokiej jakości produkty marki Adal znajdziesz w katalogu na naszej stronie. Nasz asortyment wielokrotnie pojawiał się już zresztą w pamiętnych wystrojach. W przypadku Galerii Wileńskiej w Warszawie światełka i mniejsze choinki zdobiły wnętrze, ale główną atrakcją była oprawa przed wejściem, gdzie stanął oświetlony pociąg metro w otoczeniu kilku większych choinek sztucznych. Z kolei w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu ogromna choinka pojawiła się we wnętrzu, a w jej pobliżu stanęły sanie z figurą świetlną renifera.
Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.