Menu Zamknij

ILUMINACJA BUDYNKU

iluminacje na budynku


Iluminacja budynku potrafi zapewnić niezwykłe wrażenia wizualne. Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne, wiążące się z lepszą widocznością danego obiektu, ale ma w sobie również wiele cech artystycznych, ponieważ odpowiednio zaplanowany projekt potrafi stać się prawdziwym dziełem. Kluczowe jest jednak dobranie właściwych elementów i ich przemyślane rozmieszczenie, dzięki czemu uda się podkreślić największe atuty architektoniczne, a przy okazji można zatuszować pewne niedoskonałości.

Jaką rolę odgrywa iluminacja elewacji budynku?

Iluminacja elewacji budynku zapewnia jego fantastyczne oświetlenie, więc po zajściu słońca taki obiekt będzie się prezentował szczególnie atrakcyjnie i będzie przy tym widoczny już z większej odległości. Takie projekty dają wiele możliwości i mogą być dopasowane pod kątem specyfiki architektonicznej, żeby jak najbardziej uwypuklić piękno poszczególnych elementów. Takie zabiegi stosuje się zarówno przy budynkach o ważnych charakterze, jak i w przypadku m.in. obiektów handlowych, ponieważ w praktyce takie rozwiązania sprawdzają się też doskonale z perspektywy marketingowej.

Doskonała prezencja po zmroku

W okresie jesieni, a już w szczególności zimy, trzeba się liczyć z tym, że w praktyce przez większość dnia nie będzie już słońca ani jasnego nieba, a zamiast tego zapada zmrok. Ma to swoje mankamenty, lecz z drugiej strony oświetlona architektura prezentuje się wtedy znakomicie. Zastosowanie odpowiednich iluminacji pozwala zatem zdziałać wspaniałe rzeczy, jeżeli chodzi o wyeksponowanie obiektu, bez względu na to, czy w jego pobliżu znajdują się latarnie lub inne źródła światła. Warte odnotowania jest to, że w ten sposób można oświetlać niekoniecznie całość elewacji, lecz podkreślać wybrane, najpiękniejsze wizualnie elementy. Z powodzeniem można przy tym zamaskować ewentualne mankamenty, jeżeli w niektórych fragmentach elewacja jest przykładowo odbarwiona czy pojawiły się na niej pewne defekty, których nie udało się jeszcze naprawić. Umiejętna gra światła pozwoli w tym przypadku uzyskać efekt, w którym takie części budynku będą przyciemnione, podczas gdy właściciel może wyeksponować najlepsze, co ma do pokazania.

Podkreślenie wagi i prestiżu danego miejsca

Rzecz jasna tego typu opraw nie przygotowuje się w przypadku każdego budynku. Z tego względu w miejskim krajobrazie większość budynków jest po zmroku przyciemniona i widoczna jedynie dzięki światłu pochodzącemu z ulicznych latarni lub dodatkowych lamp i reflektorów. Tego efektu nie da się jednak porównać z tym, co można uzyskać, korzystając ze specjalnie opracowanych iluminacji. W praktyce wykorzystanie takich dekoracji sprawia zatem, że obserwatorzy od razu mają świadomość, iż mają do czynienia z budynkiem o większym znaczeniu. Takie zabiegi stosuje się zatem często choćby w przypadku zabytkowej zabudowy, jak i budynków o ważnym znaczeniu państwowym i historycznym. Oprócz tego dużym beneficjentem takiego rozwiązania są na pewno punkty handlowo-usługowe, a już w szczególności galerie handlowe.

Świetne rozwiązanie marketingowe

W przypadku budynków o historycznym czy państwowym znaczeniu taka oprawa ma zwykle na celu podkreślenie szlachetnego charakteru danego miejsca, a jeżeli jest to zabytek turystyczny, można wtedy uwypuklić jego walory w okresie jesienno-zimowym. Iluminacje odnajdują zastosowanie zwłaszcza w kontekście galerii handlowych. Punkty handlowo-usługowe starają się za wszelką cenę zachęcić konsumentów do wejścia, zwracając jego uwagę. Iluminacje doskonale sprawdzają się w tej roli, zarówno skupiając na sobie uwagę, jak i zapadając w pamięci, generując miłe skojarzenia z udekorowaną galerią handlową.

lampki w przestrzeni miejskiej

Co jeszcze, poza iluminacjami świetlnymi na budynkach, możesz przygotować, korzystając z oferty Adal?

Korzystając z oferty Adal, możesz zdecydować się na projekty iluminacji świetlnych na budynkach, lecz jest to tylko jeden z elementów naszej oferty. Proponujemy poza tym wiele innych produktów oświetleniowych, a bazą naszego asortymentu są rzecz jasna wysokiej jakości choinki sztuczne. Oprócz tego możesz skorzystać z innych ozdób, które kojarzą się typowo z okresem Bożego Narodzenia. Potwierdzeniem odpowiedniej klasy naszych produktów jest to, że wielokrotnie były już one wykorzystywane przy oprawach tworzonych w różnych prestiżowych lokalizacjach.

Oferta oświetleniowa

Nasza firma zajmuje się przygotowaniem i realizacją projektów dekoracyjnego oświetlenia fasad budynków, więc zachęcamy do skorzystania z takich usług. Elementy oświetleniowe dobieramy zawsze tak, żeby podkreślić, a wręcz wydobyć jeszcze walory architektoniczne fasady, więc obiekt zyska jeszcze charakteru i na długo pozostanie w głowach klientów. Zapraszamy również do skorzystania z szerokiej oferty produktów oświetleniowych, w tym nawet figur 3D, które mogą być przygotowane na specjalnych stelażach, prezentując w zasadzie dowolne postacie, od tych związanych z Bożym Narodzeniem, po motywy niezwiązane z tymi akurat Świętami.

Choinki i inne dekoracje świąteczne

Bazą naszej oferty są oczywiście choinki sztuczne, które są najwyższej jakości, dzięki czemu zachwycają wyglądem i funkcjonalnością. Można z nich korzystać wiele lat, ponieważ są naprawdę trwałe, a przy okazji będzie to opłacalne z perspektywy ekonomicznej, jak i ekologicznej – oferujemy też drzewka przygotowane z materiałów, które można potem poddać procesowi recyklingu. W katalogach znajdziesz przegląd choinek w różnych stylach oraz rozmiarach, od małych i średnich choinek do domów oraz mieszkań, po ogromne choinki Gigant, doskonałe do przestrzeni miejskich i handlowych. Poza choinkami proponujemy także inne typowe dekoracje bożonarodzeniowe, jak girlandy czy wianki sztuczne.

Nasze produkty w pięknych oprawach

Rozbudowany asortyment Adal wielokrotnie pojawiał się już w oprawach prestiżowych i znanych miejsc. Pamiętne projekty przystrojenia fasad były udziałem choćby samego Belwederu. Duża oprawa dotyczyła warszawskiej Galerii Wileńskiej. Na zewnątrz zachwycała kokarda świetlna oraz pociąg metro, któremu towarzyszyły efektownie przystrojone choinki.
Z kolei w przypadku Galerii Młociny przed wejściem klientów zapraszał rozświetlony napis „Młociny”, a przede wszystkim ogromna choinka Gigant od Adal. Całość wystroju podkreślały elementy świetlne na wybranych fragmentach elewacji budynku.
Podobnie było w przypadku wrocławskiej galerii Wroclavia, gdzie przed jednym z wejść stanęła gigantyczna choinka na pniu. W środku centrum goście mogli podziwiać figury świetlne i mniejsze choinki, w tym w wydaniu podwieszonym pod sufitem, co prezentowało się bardzo atrakcyjnie.

Świetlne dekoracje budynku odgrywają ogromną rolę szczególnie w okresie jesienno-zimowym. W tym czasie dodatkowe oświetlenie sprawia, że obiekty są lepiej widoczne i podkreślają atuty budynku. Szeroką ofertę iluminacji świetlnych znajdziesz w Adal, obok wysokiej jakości choinek sztucznych i innych dekoracji. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.